Domov > Novinky > Obsah

Talianska skupina Stevanato udeľuje licenciu na technológiu vstrekovania pera pre starostlivosť o cukrovku

Oct 11, 2019

Haselmeier, vývojár a výrobca inovatívnych samoinjekčných zariadení so sídlom v St. Gallen, Švajčiarsko, oznámil podpísanie exkluzívnej dohody so skupinou Stevanato Group (Piombino Dese, Taliansko) o licencii technológie vstrekovania pera a duševného vlastníctva Axis-D na vývoj, výrobu a dodávku injektora na liečbu cukrovky. Herné doplnky a puzdro na herné karty, balíček na palube, spojivo.

Pero-injektor Axis-D bol navrhnutý a vyvinutý spoločnosťou Haselmeier spolu so svojimi partnermi. Verzia injekčného pera je v súčasnosti na trhu významnej farmaceutickej spoločnosti a je schválená na používanie Európskou lekárskou agentúrou (EMA) a FDA, medzi inými regulačnými orgánmi. Herné doplnky a puzdro na herné karty, balíček na palube, spojivo.

Skupina Stevanato plánuje využiť túto technológiu a IP na poskytnutie nového injekčného pera na podporu potrieb pacientov s cukrovkou. Akonáhle je návrh zariadenia dokončený, bude vyrobený v jednom z výrobných závodov skupiny Stevanato s rozsiahlymi odbornými znalosťami v oblasti nástrojov a formovania, uviedla tlačová správa. Podzostava a zariadenie na konečnú montáž budú zabezpečené operáciami skupiny Stevanato Group v Dánsku. Herné doplnky a puzdro na herné karty, balíček na palube, spojivo.

Skupina Stevanato je najväčší súkromný dizajnér na svete a výrobca sklenených parenterálnych obalov pre farmaceutický priemysel. Medzi jej členské spoločnosti patrí Balda, ktorá sa venuje výrobe diagnostických spotrebných materiálov, dodávacích zariadení a zdravotníckych komponentov. Balda (Bad Oeynhausen, Nemecko) ponúka pokročilé možnosti vstrekovania plastov a odborné znalosti v oblasti plastov v zariadeniach v Nemecku, Rumunsku a Spojených štátoch. Stevanato získal spoločnosť Balda v roku 2016. Herné doplnky a puzdro na herné karty, balíček na palube, spojivo.

„Sme radi a hrdí, že Stevanato Group je našim strategickým partnerom pre Axis-D pri diabete,“ uviedol Frédéric Gabriel, hlavný inovačný riaditeľ Haselmeier, v pripravenom vyhlásení. „Skupina Stevanato v uplynulých rokoch preukázala dôslednú rozvojovú stratégiu spojenú s jedinečnými integrovanými schopnosťami a je schopná využiť platformu na vstrekovanie pera Haselmeier, aby ju posunula na ďalšiu úroveň,“ dodal Gabriel. Herné doplnky a puzdro na herné karty, balíček na palube, spojivo.

„Skupina Stevanato vždy víta strategické dohody s kľúčovými hráčmi na trhu s cieľom rozšíriť svoje globálne schopnosti,“ uviedol Paolo Patri, technický riaditeľ spoločnosti Stevanato Group. „Na základe tejto dohody pokračujeme v rozširovaní portfólia zariadení pre pacientov trpiacich cukrovkou. Dopĺňa to prebiehajúcu prácu na našom oceniteľnom nositeľnom zariadení na báze 1 ml náplne, ktoré našim biofarmaceutickým partnerom poskytne príležitosť poskytnúť pacientom štandardné aj alternatívne riešenia liečby. " Herné doplnky a puzdro na herné karty, krabica na palubu, spojivo."