Domov > Novinky > Obsah

Plastický priemysel stále viac nevítaný v Kalifornii

Sep 16, 2019

Solana Beach, CA, zakázala distribúciu jednorazových plastových fliaš na mestských podujatiach, podľa článkuSan Diego Union-Tribunea mnohí občania tohto prímorského mesta sú za. "Oceán sa topí v plastoch a pitvy veľrýb odhalili až osem ton odpadu a plastov v ich črevách," napísala Ruth Hargroveová, právnička zo San Diega, v liste podporujúca zákaz. "Nič sa naozaj nezmení, kým nezastavíme výrobu plastov."Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

To je dosť tvrdé vyhlásenie, ale hovorí to plastovému priemyslu, ktorý je značný v Kalifornii, kde stojí komunita: Zastavte výrobu plastov! To by malo byť budíčkom pre 78 500 pracovníkov v kalifornskom priemysle výroby plastov, štáte s najviac zamestnancami v odvetví plastov, podľa údajov Asociácie plastického priemyslu.Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

PodľaUnion-Tribune (Tribúna Únie)Zástupcovia Kalifornskej asociácie reštaurácií a Kalifornskej asociácie pre potraviny požiadali o "zmeny a doplnenia s cieľom odložiť dátum účinnosti [vyhlášky] a na požiadanie ponechať niektoré plastové výrobky k dispozícii". Táto žiadosť bola zamietnutá.Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

Okrem toho "hovorkyňa Americkej asociácie nápojov povedala mestskej rade, že fľaše sódy vyrobené z PET plastu sú ľahko recyklovateľné, vrátane štítkov."Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

Neboli ohromení. Poslanci mestského zastupiteľstva sa radšej pozreli na štúdie, ktoré ukazujú, že "príliš málo plastových fliaš sa recykluje a že ani recyklované plasty nikdy úplne nezmiznú". Chcel by som navrhnúť, že dôvod "príliš málo plastových fliaš sa recykluje" je ten, že príliš máloĽudínaozaj záleží na životnom prostredí, dokonca aj na "zelených" Kalifornii?Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

Nariadenie o pláži Solana umožňuje na požiadanie poskytovať "jednorazové zásoby potravín, ale musí byť vyrobené z kompostovateľného materiálu." Zaujímalo by ma, koľko kompostovacích zariadení v okrese San Diego v skutočnosti akceptuje takzvané "kompostovateľné" plasty? V mojom rozsiahlom výskume som ešte nenašiel žiadne priemyselné kompostéry, ktoré akceptujú tieto položky, aj keď sa zbierajú nejakým spôsobom okrem jednosmerových recyklačných košov a odvezú do kompostu.Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

"Podobne reštaurácie a iní predajcovia potravín musia podávať len pripravené potraviny s použitím potravín, ktoré sú recyklovateľné a kompostovateľné," uvádza sa v článku.Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

"Reštaurácie budú povzbudzované, aby si zákazníci priniesli vlastné poháre na opakované použitie namiesto toho, aby poskytovali jednorazové poháre."Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

Upozornenie: Kompostovateľné plasty a veľká časť papierovej lepenice nie sú akceptované vo väčšine komerčných kompostovacích zariadení – na kompostovanie sú vhodné len potraviny a odpad z dvorov. Len preto, že urobíte rozhodnutie, neznamená to, že je možné, aby ho vaši občania vykonávali.

Existujú kalifornské štátne predpisy pre hostí, ktorí prinášajú svoje vlastné opakovane použiteľné poháre a kontajnery, hoci boli uvoľnené novým nariadením, ktoré podpísal Gov. Gavin Newsom v júli tohto roku, ktoré dáva reštauráciám možnosť rozhodnúť sa pre bezpečnejšiu a regulovanú verziu tejto praxe. Podľa nového zákona zariadenia, ktoré chcú používať kontajnery poskytované patrónmi, nemajú zákonnú povinnosť ich čistiť. Zvyšky jedla, ktoré si chcú patróni vziať domov vo svojich vlastných opakovane použiteľných nádobách, sa však musia vložiť do kontajnerov na mieste oddelenom od servisnej plochy kuchyne.Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.

Kalifornský návrh zákona tiež nenúťuje reštaurácie používať zberné kontajnery prinesené zákazníkmi, ale dáva im možnosť riadiť sa oficiálnejšími pokynmi o kontajneroch privezených zvonku. Mnohé reštaurácie majú prísne zákazy, aby patróni priniesli nádoby na potraviny zvonku.

Návrh zákona mení aj spôsob, akým stánky s potravinami a potravinárske kamióny fungujú na festivaloch a iných podujatiach. Pred prijatím návrhu zákona museli predajcovia potravín v týchto "dočasných stravovacích závodoch" používať len jednorazové taniere a náradie. "Opätovne použiteľné položky budú povolené, pokiaľ sa čistia na mieste alebo v schválenom zariadení."Herné doplnky a puzdro hernej karty, palubná škatuľa, spojivo.